Двадесети скуп риболоваца: Традиционално такмичење на Брањеву код Лознице

У недељу, 10. септембра, одржано је традиционално такмичење у пецању рибе на пловак „Дани Дрине – Брањево 2023”, на најлепшем делу реке, у оквиру XX манифестације коју организује Градска организација спортских риболоваца (ГОСР) „Дрина” – Лозница.

Најбољи улов са 12050 грам поена имала је екипа ГОСР „Дрина” – Лозница, друго место припало је СРД „Кечига” из Сремске Митровице (9950) док је трећепласирано УСР „Смуђ” Гибарац (9890).

Пецање је највише пријало члану домаће екипе Слободану Кузмановићу који је са уловом од 5020 грама победник стазе.

У конкуренцији жена све је било у знаку ГОСР „Дрина” чије чланице су освојиле сва три прва места, Верица Гавриловић је била најбоља, а за њом Бобана Јовић и Љиљана Танасковић.

Екипу Клуба спортских риболоваца „Дринско Језеро” представљали су Ђорђе Јовановић, Ненад Вучетић и Небојша Новаковић. Вођа екипе био је Жељко Васић.

Највећи успех остварио је Ђорђе Јовановић, освојивши друго место у секторском пласману, уловом од 3870 грам поена.

Учествовало је 11 екипа, а наш клуб је у генералном пласману освојио пето место.

💻 Извори: Лозничке новости / Мали Зворник инфо

📷 Фото: Александар Мартиновић