Сусрет са књижевницом: Промоција романа „Кројач” Јелене Бачић Алимпић

Сусрет са књижевницом и промоција романа „Кројач” Јелене Бачић Алимпић уприличени су 4. новембра у великој сали Дома културе у Малом Зворнику, у години када је роман званично објављен и доступан у књижарама и онлајн. 📚

У организацији Библиотеке „17. септембар”, читалачка публика обрела се у простору сусрета уметности и искреног дијалога са једном од најчитанијих српских књижевница – Јеленом Бачић Алимпић. Управо је тај утисак присности и са ауторком и са њеним светом употпунио вече кроз спонтано надахнуто излагање и дружење са поштоваоцима њене популарне белетристике.

„У свом најновијем роману Кројач, Јелена Бачић Алимпић исписује причу о љубави, храбрости и људскости у најмрачнијим временима. Ово је роман о онима који су кројили живот упркос смрти, о тајнама које су остале сачуване у шавовима одела и о судбини, која се, попут конца, плете кроз генерације.”

📖 Издавач: Лагуна

Порука нове књиге је да сви знамо да се од судбине не може побећи, али је можемо „прекројити”. Сугерише нам да, иако смо рођени у одређеним околностима, имамо моћ да утичемо на свој животни пут кроз сопствене изборе…

„Читање сам доживљавала као бег од стварности, излете у далеке дестинације, страствени сам сакупљач класика светске књижевности. Писање је једна врста катарзе, једног огромног надахнућа, без прецизног одговора одакле потиче инспирација. Када ме писање новог књижевног дела понесе, помислим да сам проводник некога ко ми помаже да стварам. Од 15 књига, једина коју сам написала за децу, сликовница посвећена мојој унуци Мили под називом „Како је вила Мила добила крила”, била ми је драгоцено искуство, али и најтежи изазов. Четрнаест романа написаних за одрасле су бестселери, а „Рингишпил” је добио награду и за сценарио.

Негујем леп књижевни стил и језик, без вулгарности и баналности, а неиздрж и надахнуће захтевају и мир. У свим женским ликовима је део мене. У свим књигама, изузев две, приче су измаштане, а места и време су веродостојни”, истакла је наша гошћа током излагања о свом животу, креативности, инспирацији и истрајности.

Књижевни опус ауторке – Романи:

Рингишпил (2010);

Писмо госпође Вилме (2012);

Последње пролеће у Паризу (2014);

Казна за грех: Ноћ када су дошли сватови (2015);

Казна за грех: Књига успомена (2016);

Казна за грех: Молитва за опроштај (2016);

Кофер из Берлина (2018);

Нигде нема те (2018);

Његове беле рукавице (2019);

Неки други живот (2020);

Нисам крива (2021);

Клетва (2022);

Последњи сати (2024);

Кројач (2025).

Јелена Бачић Алимпић радила је као новинар, аутор документарних телевизијских емисија, уредник и водитељ у периоду од 1987. до краја 2013. године. Добитница је многобројних награда за телевизијско стваралаштво у земљи и региону.

💻 Извори: Мали Зворник инфо / Издавачка кућа Лагуна

📷 Фото: Мали Зворник инфо

Share