Право на субвенције за пољопривреду остварила 72 регистрована пољопривредна газдинства

Додељене субвенције за пољопривреду – 15 милиона динара за 72 газдинства

Општина Мали Зворник наставила је континуирану подршку развоју пољопривреде и руралног туризма доделом субвенција пољопривредницима у укупном износу од 15.000.000 динара.

Средства су, путем јавног позива, опредељена за 72 регистрована пољопривредна газдинства и усмерена на јачање производних капацитета, унапређење економских активности на селу и побољшање услова за одрживи развој пољопривреде на територији општине.

Највећи део опредељених средстава усмерен је на инвестиције у физичку имовину пољопривредних газдинстава, за шта је издвојено 12.120.000 динара, а право на подршку остварила су 54 корисника.

За мере унапређења економских активности на селу додељено је 2.150.000 динара, за укупно седам корисника.

Осим тога, средства су дата и за друге важне облике подршке пољопривреди.

За осигурање усева издвојено је 400.000 динара за четири корисника, док је за кредитну подршку, односно суфинансирање камата на кредите у пољопривреди, опредељено 200.000 динара за троје корисника.

Регрес за вештачко осемењавање обухватио је износ од 30.000 динара, а подршку по овом основу добила су четири корисника.

Из Фонда за подршку пољопривреди ове године искоришћена су сва планирана средства, а посебна пажња посвећена је и едукацији и умрежавању пољопривредника.

У те сврхе, опредељено је 100.000 динара за традиционално организовање бесплатног одласка пољопривредника на Међународни сајам пољопривреде у Новом Саду.

Општина Мали Зворник ће инвестиције у физичку имовину и улагања у унапређење економских активности на селу суфинансирати са 70 одсто укупне вредности, док ће остале мере подршке у пољопривреди бити финансиране у целости.

Локална самоуправа већ дуги низ година спроводи овакве програме, препознајући пољопривреду као један од кључних развојних потенцијала општине.

💻 Извор: Општинска управа општине Мали Зворник

📷 Фото: Општинска управа општине Мали Зворник

Share

Оставите одговор