Karate klub ,,Šampioni“: Plasman na državno prvenstvo

Karate klub ,,Šampioni’’ Banja Koviljača okuplja sportiste Podrinja i Jadra u jedan trofejni klub. Učinak malozvorničanki postaje dragocen doprinos uspesima ,,Šampiona“.

Na prvenstvu uže Srbije, koje je održano 18. marta u Čačku, nastupile su Ana i Vanja Nikolić, Sara Smiljanić i Mila Vasić. Zlatne medalje u katama pojedinačno osvojile su Ana Nikolić i Sara Smiljanić i Kata tim u sastavu poletarki (Vanja Nikolić, Sara Smiljanić i Mila Vasić). Srebrnu medalju u katama osvojila je Mila Vasić, a bronzanu medalju u katama Vanja Nikolić.

Zahvaljujući njihovim rezultatima, uz učinak klupskih kolega iz Podrinja, Karate klub ,,Šampioni“ sa osvojenih 18 medalja zauzeo je 1. mesto u generalnom plasmanu klubova i imali su ukupno devet prvaka uže Srbije. Svi su se kvalifikovali za državno prvenstvo koje će se održati krajem aprila.

Na karate kupu koji je održan u Zvorniku, 11. marta nastupile su Mila Vasić, koja je osvojila srebrnu medalju u katama pojedinačno i Sara Smiljanić, bronzanu medalju u katama pojedinačno. Na kupu „Zvornik open“ 2017. nastupilo je 19 karate klubova sa oko 200 takmičara.

Ove godine turnir „Aranđelovac open 2017“, koji je organizovao karate klub „Knjaz“, okupio je u SRC ,,Šumadija’’ rekordan broj najboljih karatista iz zemlje i regiona, 980. Na turniru učestvuju najmlađi koji su se takmičili u katama, kao i seniori, koji su se pokazali u borbama. Sestre Ana i Vanja Nikolić nastupile su 25. februara u Aranđelovcu, osvojivši zlatne medalje u katama pojedinačno.

Izvor: KK ,,Šampioni“

Foto galerija: Privatna arhiva

Novinar: Dalibor Krstić