Tekvondo klub „Dušan Silni“: Pet medalja na regionalnom takmičenju u Hrvatskoj

Tekvondo klub (TKD) „Dušan Silni“ učestvovao je na regionalnom takmičenju IV Zrinski kup TKD ITF Bošnjaci 2016. u Hrvatskoj. Turnir je održan 21. maja, u sportskoj dvorani Osnovne škole ,,fra Bernardina Tome Leakovića’’, a takmičili su se klubovi iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Nešto više od 100 takmičara potvrdilo je svoje veštine i poznavanje ovog borilačkog sporta.

Članovi našeg kluba ostvarili su zavidan uspeh. Svi takmičari su osvojili medalje:

Selena Krstić proglašena je najboljom juniorkom na takmičenju i osvojila svoj prvi takmičarski pehar. Osvojila je I mesto u formama (Tul). U borbama (Sparing), u kategoriji do 70 kilograma izborila se za I mesto, a okušala se i u kategoriji +70 kilograma, osvojivši prvo mesto u borbama (Sparing).

Novica Zeljić u kategoriji starijih kadeta, do 30 kilograma, osvojio je bronzu, III mesto u borbama (Sparing).

Danilo Tuševljak izborio se za bronzu, osvojivši III mesto u borbama (Sparing), u kategoriji mlađih kadeta (apsolutna kategorija).

Treneri Tekvondo kluba (TKD) „Dušan Silni“ su Bojan Jovanović i Dejan Lukić.

Spisak prvoplasiranih takmičara:

Najbolji mlađi kadet: Ivano Josip Lešić – TKD „Zrinski“ Bošnjaci,
Najbolja mlađa kadetkinja: Antonija Ivančičević – TKD „Zrinski“ Bošnjaci,
Najbolji kadet: David Tadić – TKD „Zrinski“ Bošnjaci,
Najbolja kadetkinja: Brigita Matanović – TKD „Zrinski“ Bošnjaci,
Najbolji junior: Damjan Lazendić – TKD ,,Doboj“,
Najbolja juniorka: Selena Krstić – TKD „Dušan Silni“ Mali Zvornik.

Najuspešniji klubovi na turniru su:

1. TKD „Zrinski“ Bošnjaci
2. TKD ,,Doboj“
3. TKD ,,Vinkovci“

Mali Zvornik će 4. juna ugostiti brojnu zajednicu tekvondo ITF takmičara. U organizaciji Tekvondo kluba „Dušan Silni“, uz pokroviteljstvo Opštine Mali Zvornik, održaće se Tekvondo turnir „2nd. Mali Zvornik Open“. Prvi turnir u Malom Zvorniku organizovan je 27. juna 2015. godine u sali Srednje škole Mali Zvornik, a učestvovalo je 150 takmičara iz Srbije, Bosne i Hrvatske.

Urednik: Dalibor Krstić

Foto galerija: Tekvondo klub (TKD) „Dušan Silni“