Treći dan Vidovdanskog turnira u malom fudbalu

Trećeg dana turnira, u sredu, 22. juna, od 18.00 igrali su Kafe sport Karakaj – FK Mladost Borina (grupa B). Izuzetna igra i precizni pasovi igrača ekipe Kafe Sport rezultirali su pobedom sa visokim rezultatom od 7:1 (5:1 u prvom poluvremenu).

Evidentno je da su igrači Borine nastupili sa povređenim igračima. U tim okolnostima bilo je teško odoleti stalnim napadima protivnika.

Pogotke za Kafe sport postigli su: Nezir Alić (prvi i drugi gol), Simo Lukić, Danijel Erić, Srđan Damjanović, Nikola Alempić i Sreten Milošević. Strelac jedinog gola za FK Mladost je Nenad Ilić.

Od 19.00, igrali su ekipe Samir Salihbegović Ćamo, čiji je sponzor Fudbalski klub Jedinstvo, i FK Granit Radalj (grupa A).

Uigrana ekipa domaćina pobedila je visokim rezultatom 8:0 (4:0). Mlada ekipa FK Granit već narednog dana ima dve nove prilike da uskladi igru na terenu.

Golove za ekipu Samir Salihbegović Ćamo postigli su: Predrag Petrović, Aljo Smajlović (drugi i šesti), Valjko Petrović, Draško Kuljanin, Predrag Todorović, a poslednji pogodak je autogol igrača FK Granit Radalj, Mladena Nestorovića, koji je postignut u najboljoj nameri da spreči ulazak lopte u mrežu svog tima.

Od 20.00 igrali su Restoran Slavija – Ribarnica Laki fiš Mali Zvornik (grupa B). Rezultat 12:3 (6:1).

Golgeter Danijel Ćulum postigao je pet pogodaka (drugi, peti, sedmi, deveti i deseti), Novica Marković je dao tri gola (prvi, jedanaesti i dvanaesti), a Stevo Jokić, Raco Vasić, Pavle Radić i Aleksandar Ilić su postigli po jedan pogodak u mrežu protivnika.
Miljan Kulić postigao je dva gola za ekipu Ribarnica Laki fiš (prvi i treći), a za drugi pogodak zaslužan je Jovan Drašković.

Restoranu Slavija u prilog su išli besprekorna igra, iskustvo, driblinzi i pasovi, a energija mladosti krasi ekipu Ribarnica Laki fiš koja se na ovoj utakmici suprotstavila mnogo snažnijem protivniku.

Od 21.00 igrali su FK Rudar Brasina – FK Velika Reka (grupa B).

Rivali su bili ravnopravni, a finese i koncentracija u drugoj polovini utakmice odlučili su pobednika.

Rezultat 4:1 (0:1) za FK Velika Reka. FK Rudar Brasina vodio je na početku drugog poluvremena sa 1:0.

Strelci za FK Velika Reka: Milovan Radovanović, Goran Aleksić, Nikola Đorđić (prvi i četvrti pogodak). Nikola Todorović postigao je jedini gol za FK Rudar Brasina.

U četvrtak, 23. jula sastaju se ekipe: U 18.00, Agrar Veselinović Prnjavor – Total TV Antena Sat Zvornik (grupa A);  Od 19.00, Hoteli Rojal (Royal Drina – Royal Spa) – Samir Salihbegović Ćamo (grupa A); U 20.00, FK Granit Radalj – Agrar Veselinović Prnjavor (grupa A); U 21.00 igraju Total TV Antena Sat Zvornik – Hoteli Rojal (Royal Drina – Royal Spa) iz grupe A.

Sudijski par ovogodišnjeg turnira su Branivoje Kulić i Predrag Dišić.

Organizacioni odbor XXVIII Vidovdanskog turnira usvojio je sugestije učesnika prošlogodišnjeg turnira i vratio stare propozicije o trajanju utakmica kvalifikacija za četvrtfinale, te se sada igraju dva poluvremena od po 15 minuta, što je značajno podstaklo fudbalere na dinamičniju igru na koju su kondiciono spremni jer ne očekuju napore kojima su bili izloženi protekle godine kada su, po iscrpljujućim žegama i letnjem vremenu, sve utakmice trajale 40 minuta.

Foto galerija: Treći dan Vidovdanskog turnira

Projekat „Promocija sporta – promocija zdravog života” odobren je i sufinansiran radi ostvarivanja javnog interesa u oblasti javnog informisanja na teritoriji opštine Mali Zvornik u 2022. godini.