Drugi dan Vidovdanskog turnira u malom fudbalu

Drugog dana Vidovdanskog turnira u malom fudbalu odigrane su četiri utakmice.

Od 18.00, igrali su Ribarnica Laki fiš Mali Zvornik i SGR Stem Gradnja Mali Zvornik, iz grupe B. Iskustvo i dominacija Stem gradnje na terenu urodili su plodom.

Pobedili su visokim rezultatom 6:0 (2:0). Stiče se utisak da je ekipi Ribarnica Laki fiš potrebno malo vremena da se igrači međusobno upoznaju i sinhronizuju igru.

Strelci za Stem gradnju su: Danilo Cvijanović, Nikola Lazić (drugi i četvrti gol), Čedo Stefanović (treći i šesti pogodak) i Vlastimir Vasić.

Od 19.00 igrale su dve ekipe iz grupe B: FK Rudar Brasina – FK Mladost Borina. Beležimo kvalitetnu i uravnoteženu igra, sa dobrim potezima učesnika na obe strane.

Utakmica je okončana pobedom Rudara od 3:2. Strelci za FK Rudar Brasina su: Igor Savić, Vojislav Erić i Nikola Todorović, a golove za FK Mladost Borina postigao je Srđan Lukić.

Od 20.00 časova igrale su ekipe iz grupe B: SGR Stem Gradnja – FK Velika Reka.
Rezultat na kraju utakmice je 2:2 (2:0).

Velika Reka se u drugoj polovini utakmice uklopila u ritam igre koji je nametala Stem gradnja što je dovelo do izjednačenja i brojnih pokušaja da se ostvari pobeda.

Strelci za SGR Stem gradnja su Nikola Lazić i Danilo Cvijanović, a pogotke za FK Velika Reka postigli su Miloš Matić i Stefan Jakovljević.

Poslednju utakmicu turnira, prvog letnjeg dana, od 21.00, odigrale su ekipe iz grupe A, Hoteli Rojal (Royal Drina – Royal Spa) i Benzinske pumpe Rankić Bratunac.

Odlične odbrane golmana Hotela Rojal Marka Bogićevića, ali je gostujući tim iskoristio veći deo svojih prilika za rezultatsku prednost.

Bratunčani su okončali utakmicu pobedom od 4:1.

Pogotke za ekipu pobednika postigli su Milorad Ostojić (prvi i treći gol), Slađan Vasić i Milenko Marković. Gol za Hotele Rojal dao je Ljubiša Radović.

Na početku turnira, tokom kvalifikacija za četvrtfinale, susreli smo se sa nama do sada nepoznatim ekipama koje mogu biti i prijatno iznenađenje turnira: Benzinske pumpe Rankić Bratunac i Antena Sat Total TV Zvornik.

Trećeg dana turnira, u sredu, 22. juna, sastaju se:

Od 18.00, Kafe sport Karakaj – FK Mladost Borina (grupa B);
Od 19.00, Ekipa Samir Salihbegović Ćamo – FK Granit Radalj (grupa A);
Od 20.00, Restoran Slavija – Ribarnica Laki fiš Mali Zvornik (grupa B);
Od 21.00, FK Rudar Brasina – FK Velika Reka (grupa B).

Organizacioni odbor XXVIII Vidovdanskog turnira usvojio je sugestije učesnika prošlogodišnjeg turnira i vratio stare propozicije o trajanju utakmica kvalifikacija za četvrtfinale, te se sada igraju dva poluvremena od po 15 minuta, što je značajno podstaklo fudbalere na dinamičniju igru na koju su kondiciono spremni jer ne očekuju napore kojima su bili izloženi protekle godine kada su, po iscrpljujućim žegama i letnjem vremenu, sve utakmice trajale 40 minuta.

Foto galerija: Drugi dan Vidovdanskog turnira MMXXII

Projekat „Promocija sporta – promocija zdravog života” odobren je i sufinansiran radi ostvarivanja javnog interesa u oblasti javnog informisanja na teritoriji opštine Mali Zvornik u 2022. godini.