Bronzana medalja Vanje Nikolić u kategoriji kadetkinja na Kupu uže Srbije

U nedelju 17. aprila, u Raškoj je održan kup Karate saveza uže Srbije za kadete, juniore i seniore, uz učešće više od 600 takmičara iz 45 klubova. Karatistkinja KK „Šampioni sa Drineˮ Vanja Nikolić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji kadetkinja (do 54 kilograma) i kvalifikovala se za Kup Srbije koji se održava 8. maja, u sportskoj hali Novom Bečeju, u organizaciji Karate federacije Srbije.

Podsećamo, Vanja Nikolić, osvojila je bronzano odličje za reprezentaciju Srbije na prvenstvu Balkana za seniore i decu održanom u istarskom Poreču, od 15. do 17. oktobra 2021. godine, u konkurenciji učesnica iz 10 država.

Vanja Nikolić je prvak države u borbama. Osvojila je početkom oktobra 2021. godine u Mladenovcu zlato na Kupu Srbije u kategoriji ženske nade, do 54 kilograma. Na ovom prestižnom takmičenju nastupaju najbolji, afirmisani i kvalifikovani takmičari sa tri regiona (Karate savezi: Uže Srbije, Beograda i Vojvodine).

Izvori: KK Šampioni Banja Koviljača / KK Šampioni sa Drine Mali Zvornik / Karate federacija Srbije / Karate savez uže Srbije / Mali Zvornik info