Publika je najverniji saveznik naših trofejnih odbojkašica u finišu sezone

Izvanredna serija od šest pobeda za tri sedmice! Seniorke ŽOK Mali Zvornik u redovnom XX kolu bolje u sva tri seta, savladavši u Svilajncu, rezultatom 3:0, domaćina ŽOK „Smeč SV” . Donele su nove bodove u Mali Zvornik.

Dosadašnjim učinkom od 13 pobeda i sedam poraza plasirane su na četvrto mesto tabele, sa 38 bodova i set razlikom od 44:31 (+13).

„Predstoji nam gostovanje prvoplasirane ekipe Lazarevca, u pretposlednjem, XXI kolu. Ovom prilikom pozivam navijače da u sali Srednje škole, u subotu, 2. aprila, od 16.00 časova, bodre našu ekipu u jednoj od presudnih utakmica za plasman od prvog do petog mesta na tabeli. Podsetiću našu vernu publiku i sve sugrađane koji prate naše rezultate da smo u srijedu 16. marta odigrali zaostalu utakmicu XI kola protiv OK Park 015” Šabac i pobjedili ih rezultatom 3:0 u Malom Zvorniku, gdje su gosti došli u oslabljenom sastavu. U redovnom XIX kolu ugostili smo OK Laki Star” Beograd savladavši ih, takođe, rezultatom 3:0.”, rekao nam je trener našeg trofejnog kluba Zoran Grbić.

Naši takmaci u borbi za visok plasman, četvrto mesto tabele u Drugoj ligi Srbije – grupa centar, do kraja prvenstva u aprilu, ostaju ŽOK: Avala, Laki star i Blok aut. Tri prvoplasirene ekipe su: Lazarevac, Šumadija i Ribnica.

Ako ostvarimo još jednu ili dve pobede očekuje nas izuzetan plasman, koji je preduslov za opstanak u ligi i kasniji ulazak u viši rang takmičenja, zbog promena u organizaciji ligaškog takmičenja koje se očekuju početkom naredne sezone.

Odbojkašice: Druga liga – Centar

Izvori: Mali Zvornik info / Odbojkaški klub Mali Zvornik / SrbijaSport

Naslovna fotografija: Arhiva ŽOK „Mali Zvornikˮ 🏐

Arhiva tekstova: Mali Zvornik info