Tri sportska odličja za Bokserski klub „Obilić” na Kupu nacija u Somboru

Sara Ćirković, evropska vicešampionka, reprezentativka Srbije i članica Sportskog udruženja za boks „Obilić” iz Malog Zvornika pobednica je Kupa nacija u kategoriji do 52. kilograma. Kup Nacija se održao u Somboru. Na ovom prestižnom međunarodnom turniru, u finalnoj borbi, Sara je bila bolja od Ruskinje Darie Kostkine.

Sara Ćirković proglašena je za najbolju omladinku turnira, dok je reprezentacija Srbije u ukupnom plasmanu zauzela drugo mesto ispred Norveške. Najbolji plasman ostvarila je reprezentacija Rusije.

Anastasija Bošković je u finalu protiv reprezentativke Poljske branila boje Srbije i osvojila srebro. Dragana Jovanović je u ujednačenom meču polufinala zaustavljena od strane jako dobre predstavnice Rusije i donosi nam bronzu.

„Ovo je velika pobjeda, na jednom od najznačajnijih turnira u Evropi na koe je došlo 147 bokserki iz 18 zemalja. Osvojili smo zlatnu, srebnu i bronzanu medalju. Sarina pobjeda u finalu je velika jer je naspram nje bila Evropska šampionka Daria Kostkina, reprezentativka Rusije od koje smo prije tri godine na istom turniru izgubili. To je za mene kao trenera takođe velika pobjeda jer vidim da sve ono što radimo daje rezultate”, ističe trener Mirko Ždralo.

Sara sportskim uspesima povezuje Bratunac, Zvornik i Mali Zvornik. Reprezentativka Srbije članica je Kluba borilačkih sportova „Obilić” Zvornik, Bokserskog kluba „Obilić TRB” (Kompanija Tehnički remont Bratunac) i Sportskog udruženja za boks „Obilić” iz Malog Zvornika. Ovaj klub uspešno predstavlja Sportski savez „Drina” u Evropi, regionu, Srbiji i opštini Mali Zvornik. Registrovan je 26. oktobra 2018. godine.

Sara Ćirković osvojila je u oktobru 2021. godine srebro za Srbiju na Evropskom prvenstvu za mlade, u kategoriji do 50 kilograma.

Sara je u svojoj kategoriji imala četrnaest takmičarki. U polufinalu je savladala reprezentativku Danske Vinther RosshaugSofie, a u četvrtfinalu je ubedljivo, sa 5:0, pobedila Norvežanku Dženi Simonsen (Jenny Simonsen).

Evropsko prvenstvo za mlade, organizovano je u Budvi drugu godinu zaredom. Prvenstvo je trajalo od 15. oktobra do 24. oktobra 2021. godine, a borbe su održane u sali „Mediteranskog sportskog centra”.

Izvori: Bokserski klub „Obilić – 1389 MZV” / Mali Zvornik info

Foto arhiva: Bokserski klub „Obilić TRB”

Povezani linkovi: Arhiva medijskog projekta „Sportski mozaik – Povratak na teren”