Drugi dan Vidovdanskog turnira: Finese i sportska sreća

U utorak, 29. juna, drugog dana turnira, u 18.30 sastali su se Jedinstvo i Rudar (grupa B). Nedugo po zalasku sunca, uprkos vrelini,  igrači oba tima pružili su dinamičnu igru, na zadovoljstvo gledalaca, a svakih deset minuta utakmice organizator je odredio dvominutni predah. Utakmica je završena nerešenim rezultatom 2:2, uprkos brojnim prilikama koje su propuštene, prvenstveno zbog dobre odbrane obe ekipe.

Od 19.30 igrali su Bauwin decor i Pekara Žarkovići (grupa B). Snagu su odmerili iskusni i najmlađi igrači, ali nijednom timu nije nedostajalo veštine, sposobnosti i energije. Rezultat je 4:2.

Od 20.30 igrali su Granit – Nezavisni sindikat policije (grupa A). Utakmica ravnopravnih rivala je okončana rezultatom 4:4, posle prilično grube igre, lakših povreda na obe strane, sankcionisanih sa četiri žuta kartona i dva kaznena udarca.

Četvrta utakmica Mladost – Hotel Rojal Drina (grupa A), u 21.30, nije odigrana. Ekipa Hotel Rojal Drina pobedila je službenim rezultatom 3:0, zbog odsustva protivničkog tima.

Prilog – Foto galerija Mali Zvornik info

U odnosu na turnir koji je održan 2019. godine, kada se igralo 30 minuta, utakmice tokom kvalifikacija za četvrtfinalni deo takmičenja produžene su na 40 minuta, sa dva poluvremena u trajanju od 20 minuta. U četvrtfinale će se plasirati osam ekipa, po četiri najuspešnije iz dve grupe.

Najava: Treći dan Vidovdanskog turnira u malom fudbalu

Nakon konsultacija sa trenerima i kapitenima ekipa, dogovoreno je da se 30. juna igraju tri utakmice, u terminu od 19.00 časova do 21.45.

Parovi su sledeći:
Od 19.00 igraju Diskoteka BM – Tršić i Pekara Žarkovići – Mali Zvornik (grupa B);
U 20.00 sastaće se Restoran Slavija Playroom – Zvornik i FK Granit – Radalj (grupa A);
Od 21.00 igraju Hotel Royal Drina – Mali Zvornik i Nezavisni sindikat policije – Mali Zvornik (grupa A).

Turnir organizuje Sportski savez Drina, a pokrovitelj je Opština Mali Zvornik.
Generalni sponzor takmičenja je „Energotehnika Južna Bačka” iz Novog Sada.

Sponzori turnira u 2021. godini su: Apoteke „Zdravlje” Mali Zvornik – Jovo Rogan; „TeoTeo Fashion Barbosa” – Zvornik, Butik „Teodora” – Mali Zvornik; Preduzetnička radnja za pripremanje dokumenata i specijalizovanu kancelarijsku podršku TOP-SM Mali Zvornik, Frizerski salon „Bane” – Mali Zvornik; Štamparija „Novaković” – Mali Zvornik; Agencija za knjigodstvene usluge „Aktiva” – Mali Zvornik; Stomatološka ordinacija dr Vladić; Auto-škola „ERM”; „Good Food” (cash&carry) supermarket – Zvornik; Kafe „Kul” (Cool) – Mali Zvornik; Četiri SM – Sakar; Podrum pića „Jovanović”, Hidroelektrana „Zvornik”, Savet za mlade opštine Mali Zvornik i Dom kulture u Malom Zvorniku.

Medijska pratnja takmičenja je portal Mali Zvornik info, gde možete pročitati sve sportske izveštaje sa turnira.

Tokom XXVII vidovdanskog turnira snagu, finese, veštinu i sposobnosti će odmeriti 11 ekipa, raspoređenih u dve kvalifikacione grupe:

Diskoteka BM – Tršić.

Sudijski par su Slavoljub Cvetković i Predrag Dišić.

Vidovdanski turnir nije bilo kakva smotra mladosti, energije, entuzijazma, iskustva i sportske veštine. On je tokom proteklih četvrt veka, u ovoj sredini, simbolično označavao početak leta, pružao priliku da potvrdimo i uzvratimo gostoprimstvo fudbalerima, bilo da su amateri ili profesionalci, iz Podrinja, Mačve, Jadra, Rađevine, Azbukovice, regije Birač i Semberije. Starim prijateljima je omogućio nove, nekima i prve susrete u godini, gledalištu okupljanje, druženje i šetnju kraj Drine, čija prijatne svežina se oseća, nošena blagim povetarcem sa obale i najavljuje prvi mrak. Niko ne ostaje ravnodušan, ni sugrađani, ni ugostitelji, a ni prodavci grickalica i vlasnici prodavnica. Vidovdanski turnir je po mnogo čemu važan, prvenstveno kao takmičenje koje okupi sve generacije, na igralištu i tribinama. Zbog toga ga treba, iz godine u godinu, organizaciono osnažiti novim sadržajima, makar to bili jedva primetni detalji.