Šampioni sa Drine od početka godine osvojili devet medalja na turnirima i državnim prvenstvima

Minulog vikenda u Čačku održano je prestižno međunarodno takmičenje karatista, jubilarni 50. „Zlatni pojas – Trofej Srbije” koji je bio izborni za predstojeća dva prvenstva, balkansko i evropsko. Tokom dvodnevnog turnira u Čačku okupilo se oko 1200 takmičara iz pet država. Prvoga dana u subotu nastupili su poletarci, pioniri i nade, dok su drugoga dana nastupili kadeti, juniori i mlađi seniori. Iz našeg kluba „Šampioni sa Drine” nastupilo je dvoje vicešampiona, u katama i borbama, koji su osvojili dve medalje. Srebrno odličje u katama poneo je Bogdan Negovanović (pioniri – apsolutni nivo). Srebrnu medalju u borbama osvojila je Vanja Nikolić (ženske nade – do 54 kilograma).

„Zlatni pojas Čačka” najmasovniji je i najkvalitetniji turnir u Srbiji, ali i u jugoistočnoj Evropi. Organizuje ga Karate klub „Borac” uz podršku i saradnju Karate federacije Srbije. Takmičenje je zvanično uvršteno u Evropski i nacionalni kalendar takmičenja Karate saveza Srbije, a održava se u skladu sa pravilima Evropske (EKF) i Svetske (WKF) karate federacije.

Zlatni pojas – Trofej Srbije

Prvog aprilskog vikenda, u Beogradu je u sportskoj hali „Ranko Žeravica” održano državno prvenstvo u borbama ekipno i pojedinačno za poletarce, pionire i nade. Na ovom državnom prvenstvu nastupila su dva naša takmičara i oboje su uspeli da se domognu medalja. Karatistkinja Vanja Nikolić osvojila je III mesto u borbama (ženske nade – do 54 kilograma) i opravdala očekivanje. Da uspeh bude veći za naš klub prvoga dana u katama Bogdan Negovanović osvojio je II mesto u katama (pioniri – apsolutni nivo).

Početkom marta, u Čačku je održano prvenstvo uže Srbije za seniore, poletarce, pionire i nade. Iz našeg kluba nastupila su dva takmičara koji su uspeli da se domognu finala. Zlatnu medalju u borbama osvojila je Vanja Nikolić (ženske nade – do 54 kilograma). Srebrnu medalju u katama osvojio je Bogdan Negovanović koji se trenutno takmiči u kategoriji pioniri – apsolutni nivo.

Za dobar početak nove takmičarske sezone zaslužni su praznični predah, posvećenost trenera i talenat najuspešnijih takmičara. Dve zlatne i jedna srebrna medalja osvojene su sredinom februara u Tuzli, gde je održan šesti po redu međunarodni karate turnir „BiH Valentinovo 2021”, koji je na zavidnom nivou kao i do sada organizovao karate klub ,,DO – Tuzla”. Učestvovalo je 935 takmičara i 89 klubova iz devet država. Za „Šampione sa Drine” nastupilo je dvoje takmičara koji su se domogli čak tri finala.
Bogdan Negovanović nastupio je u katama u svom nivou i apsolutnom nivou, trijumfovavši sa dve zlatne medalje. Imao je šest pobeda, bez ijedne izgubljene zastavice. Vanja Nikolić nastupila je u borbama za mlađe kadetkinje, do 54 kg, osvojivši srebrnu medalju. Do finala je imala dve ubedljive pobede, a finalni meč je završen rezultatom 1:1. Nažalost, meč gubi na prednost prvog poena.

Upravni odbor Karate kluba „Šampioni sa Drine” čestita svojim takmičarima na osvojenim medaljama u ovogodišnjim nastupima na brojnim turnirima i prvenstvima.

Karate klub „Šampioni sa Drine” registrovan je od sredine 2017. godine na teritoriji opštine Mali Zvornik. Predsednica kluba i jedan od trenera je Dragana Negovanović, uz podršku trenera Milana Negovanovića. Pored trenerskog rada Dragana je i aktivan takmičar u seniorskoj konkurenciji. Osvajači mnogobrojnih medalja, od novembra 2018. godine članovi su Sportskog saveza „Drina”.

Izvori: KK „Šampioni sa Drine” / Mali Zvornik info / Sportski savez „Drina”

Foto galerija: KK „Šampioni sa Drine”

Novinar saradnik: Dalibor Krstić

Projekat „Sportski mozaik – Povratak na teren” odobren je i sufinansiran radi ostvarivanja javnog interesa u oblasti javnog informisanja na teritoriji opštine Mali Zvornik u 2021. godini.