Ekipa Restoran Slavija pobednik Vidovdanskog turnira u malom fudbalu

Finale XXVI Vidovdanskog turnira u malom fudbalu – Mali Zvornik 2019.

Ekipe Restoran Slavija i Kafe Sport – Karakaj bili su finalisti su Vidovdanskog turnira 2019. godine. Boljim izvođenjem penala pobednik turnira je Restoran Slavija, rezultatom 3:2. U regularnom toku utakmice rezultat je bio 2:2, a na poluvremenu 1:2 za Kafe Sport Karakaj.

Utakmica za treće mesto planirana je u 19.30, ali je, nakon odluke Fudbalskog kluba Azbukovica – Velika Reka da njihovi igrači ne učestuju u borbi za ovu poziciju, službenim rezultatom 3:0, Sportsko udruženje Klub malog fudbala i zvanično trećeplasirana ekipa  Vidovdanskog turnira u malom fudbalu

Predstavniku ekipe pobednika – Restoran Slavija, pehar i novčanu nagradu uručili su, u ime pokrovitelja, zamenik predsednika opštine Mali Zvornik Miloš Radojčić i generalni sekretar Sportskog saveza „Drina” Aleksandar Andrić, u ime organizatora.

Drugoplasirana ekipa Kafe Sport – Karakaj dobila je novčanu nagradu u iznosu od 30.000 dinara i pripadajući pehar.

Posebne nagrade, pehari i diplome dodeljene su najboljem strelcu, igraču, golmanu i mladom igraču turnira.

Najbolji igrač turnira, po oceni javnosti i organizatora je Danijel Ćulum, golgeter pobedničke ekipe Restoran Slavija.

Najbolji mladi igrač turnira je Aleksandar Ilić, član ekipe Restoran Slavija.

Najbolji strelac turnira je Filip Blagojević, golgeter ekipe Sportsko udruženje Klub malog fudbala” – Mali Zvornik, sa 13 pogodaka tokom igre po grupama, četvrtfinala i polufinala.

Najbolji golman turnira je Marko Bogićević, sa odličnim učinkom u ekipi Kafe Kafe Sport – Karakaj.

Vidovdanski turnir u Malom Zvorniku održava se tradicionalno od 1994. godine na igralištu malih sportova, a inicijativu je realizovala tada neformalna omladinska organizacija u Malom Zvorniku, danas ostvarenih ljudi i tradicionalnih sponzora ovog takmičenja.

Polufinale Vidovdanskog turnira u malom fudbalu – Mali Zvornik 2019. odigrano je u četvrtak, 4. jula.
19.30: Prvi par polufinalista Fudbalski klub Azbukovica – Velika Reka (B1-A4) i Restoran Slavija (A2-B3). Rezultat 3:9 (1:5)
20.40: Drugi par – Sportsko udruženje Klub malog fudbala (A1-B4) u polufinalu odmerilo je snagu i kvalitet igre sa ekipom Kafe Sport – Karakaj (B2-A3). Utakmica je, u regularnom vremenu, završena nerešenim rezultatom 2:2 (0:0). Boljim izvođenjem penala, 3:1 ekipa Kafe Sport Karakaj postaje drugi finalista.

Brojni sponzori podržali su „Vidovdanski turnir” u malom fudbalu: Hidroelektrana „Zvornik”; Glossa – Centar za njemački jezik” iz Zvornika; „Hotel Rojal Drina”; Podrum pića „Jovanović”; „Počuča auto” d.o.o.; Hotel „Central” Zvornik; Picerija „La Scala” Zvornik; Stomatološka ordinacija Vladić; Apoteke „Zdravlje” Mali Zvornik – Jovo Rogan; Agencija za knjigodstvene usluge „Aktiva”; Auto-škola „ERM”, Knjigovodstvena agencija „Cica”; Auto-škola „Drina SNN”; Frizerski salon „Bane”; Štamparija „Novaković”; Tekvondo klub „Dušan Silni” – Mali Zvornik. Medijska pratnja takmičenja bio je portal Mali Zvornik info.

Trajanje utakmica u drugom delu takmičenja bilo je 40 minuta, dva poluvremena po 20 minuta. U četvrtfinale se plasiralo osam ekipa, po četiri najuspešnije iz A i B grupe.

Uslovi na terenu su poboljšani, novim golovima, gol i aut – linijama. Letnje nevreme nije se drastično pogoršalo i utakmice nisu odlagane.

Ekipe su se nadmetale 11 dana za novčanu nagradu, koja za prvo mesto iznosi 150.000 dinara, dok je bonus za drugoplasiranu ekipu predviđen u iznosu od 30.000 dinara.

U ponedeljak, 24. juna, prvim utakmicama otvoren je 25. Vidovdanski turnir u malom fudbalu na kome se do četvrtfinala, osam dana, nadmetalo 12 ekipa, raspoređenih u dve kvalifikacione grupe, što je utvrđeno tokom izvlačenja parova, u nedelju, 23. juna, od 19 časova u kafe-restoranu „Stadion”.